20 dolarla 1.2 trilyon dolarlık servet yaptı! Dünyanın en zenginini 6’ya katladı…

Kripto para piyasalarında varlıklı olmak biroldukça insanın hayali fakat bu hayali ABD’de yaşayan hemşirelik öğrenci gerçekleştirdi. 20 dolarlık kripto para alan öğrenci, parasının 1.2 trilyon dolara yükseldiğini gördü. Bir gecedeki hasılatını çekmek isteyen kripto trilyoneri Christopher Williamson, dünyanın en zengini Jeff Bezos’tan 6 kat daha güçlü hale gelmişti.

Rocket Bunny ismindeki dijital paraya yatırım yapan genç adam sabah uyandığında hiç beklemediği bir görünümle karşı karşıyaydı.

Williamson’ın 20 dolarlık yatırımı 1.2 trilyon dolara yükselmiş gözüküyordu. Parasının bedeli tam olarak 60 milyar kat yükselen genç adam hayatının şokunu yaşadı.

Yataktan düştüğünü belirten Williamson, “Önce duşta olduğumu sandım ve telefonu bıraktım. Akabinde bunun bir düş olmadığını farkettim ve telefonumu tekrar denetim ettim” dedi.

HAYALİ KISA SÜRDÜ

Dünyanın birinci kripto trilyoneri de olan Christopher Williamson, çabucak parasını taşımak istedi. Lakin genç adamın hevesi kursağında kaldı. Hemşirelik öğrencisi aslında varlıklı olmadığını sistemsel bir yanılgı niçiniyle bakiyesinin yüksek gözüktüğünü öğrendi.

Şirketten yapılan açıklamada yanılgı kabul edildi ve Christopher Williamson’ın bakiyesinin düzeltileceği açıklandı.

YANILGI DÜZELTİLMEDİ ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Öte yandan Christopher Williamson tarafınca yapılan son açıklamada kusurun devam ettiği ve bakiyesinin 168 trilyon dolara yükseldiği açıklandı.