Akıllı saatlerde YouTube Music kullanmasını arttıracak gelişme

Akıllı saatlerde YouTube Music kullanmasını arttıracak gelişme
Google’ın Spotify, Apple Music ve Deezer üzere platformlara rakip olarak piyasaya sürdüğü YouTube Music’in kullanım alanı genişliyor. Bilgisayar, telefon ve televizyonda çalışabilen platform, YouTube’daki müzikleri sıradan bir arayüzde topluyordu. Akıllı saatler uyumlu uygulaması da bulunan YouTube Music artık daha fazla giyilebilir aygıtta yer alacak.

bir müddetdir kimi akıllı saatlerde çalışabilen YouTube Music, daha güçsüz modellerde çalışabilir hale geldi. Birinci etapta Snapdragon Wear 4100 ve 4100+ işlemcili Wear OS 2işletim sistemli giyilebilir aygıtlarda kullanılabilen platform, bugünden itibaren daha düşük işlemcilerle uyumlu bir biçimde çalışabilecek.

YouTube Music, Snapdragon Wear 3100 işlemcili saatlere geldi

Wear OS 3
işletim sistemli akıllı saatleri görmemize az bir süre kaldı. Yenilenmiş dizayna uygun bir YouTube Music uygulaması da bu güncelleme ile bir arada kullanıcılara sunulacak. Şu anda sırf Galaxy Watch 4 ve 4 Classic modellerinde çalışan bu sistem, daha düşük işlemcili ve Wear OS 2’li akıllı saatleri ötekileştirmeye başlamıştı. Bilhassa de Snapdragon Wear 4100‘den daha eski olan Wear 3100‘lü saatleri.

Bu durumu değiştiren Google, Wear OS 2 işletim sistemli ve Snapragon Wear 3100 işlemcili giyilebilir teknoloji aygıtlarına YouTube Music uygulaması kurulabilmesinin önünü açtı. Ayrıyeten birtakım kullanıcılar uygulamanın Moto 360 ve TAG Heuer Connected modellerinde de platformun yer aldığını söylemiş oldu. Snapdragon 3100’den daha güçsüz işlemcileri bulunan bu saatler, öbür akıllı saat kullanıcılarını da heyecanlandırdı.

YouTube Music artık bu akıllı saatlere de dayanak veriyor:

• Diesel Fadelite
  • Fossil Gen 4 Sport
  • Fossil Gen 5
  • Michael Kors Lexington 2
  • Michael Kors Bradshaw 2
  • Michael Kors MKGO
  • Misfit Vapor X
  • Montblanc Summit 2 / Summit 2+
  • Moto 360 3rd Gen.
  • Movado Connect 2.0
  • Puma Smartwatch