Bodrumlu turizmciler uyardı, bayramda rezervasyon yaptırmayan yerli turist kapıda kalabilir

Her bayram dolup taşan Bodrum, bu yıl da Ramazan Bayramı’nda yerli turistin akınına uğrayacak. Tam dönemde 1 milyon turisti ağırlayan ilçe, bayramda da 1 milyon gayesine ulaşmayı hedefliyor. Hazırlıkları tamamlayan oteller, gece kulüpleri ve cümbüş yerlerinde Hülya Avşar, Özcan Deniz, Gülşen, Kubat ve Funda Arar üzere kuvvetli sesler sahne alacak.

Ramazan Bayramı için hazırlıklarını tamamlayan oteller, rezervasyonların bayrama 1 hafta kala yüzde 80 dolduğunu deklare etti. 1 milyon turisti hedefleyen Bodrum’un yaz dönemine erken girmesi turizmcinin de yüzünü güldürdü. Bodrum’da tatil yapmak isteyen yerli turistin bayram öncesinde rezervasyon yaptırması gerektiğini söyleyen BODER Lideri Ömer Dengiz,“Şu anda doluluk oranları yüzde 80’lere ulaştı. Bodrum’a rezervasyonsuz gelmeyin, hakikaten kapıda kalabilirsiniz. TÜRSAP onaylı acentalardan rezervasyon yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Yüksek bir doluluk kelam konusu olacaktır. Ramazan Bayramı’nda yüzde yüz doluluk oranlarını yakalayacağız” dedi.

Azka Otel İdare Konseyi Lideri turizmci Bülent Kaya ise, “Ramazan Bayramı’ndan umutluyuz, hareket bekliyoruz. Çok büyük konserler vereceğiz. Bayramın 1’inci günü Hülya Avşar ile bayram cümbüşlerine start veriyoruz. Sonraki günü Funda Arar, Özcan Deniz, Kubat ve Gülşen’le bir haftalık bayram programı yaptık. Bodrum’a bayram tatiline gelecek olan konuklarımıza bir ikazda bulunmak istiyorum. Rezervasyonlarınızı biran evvel yaptırın. Doluluk oranları artmaya başladı” halinde konuştu.

Sianji Well Being Oteli İdare Heyeti Lideri turizmci Recai Çakır, 9 günlük bir bayram tatilinin turizmciye nefes olacağını belirterek, “Otellerin Ramazan Bayramı’nda kapılarını açması bir dolulukla başlayacak. Turizmciye bir nefes aldıracak. Bayram tatili 9 güne çıksaydı daha uygun olurdu. Bayram tatilinin 9 güne çıkma ihtimali çabucak hemen netleşmedi. Bayram tatili 9 gün olursa epeyce uygun olur. Turizmci gecen yaz kaybettiği motivasyonu 9 gün tatil olursa büyük bir moral ve motivasyon ile girerler” diye konuştu.

Very Chıc Otel Genel Müdürü Serkan Karaman da Bodrum’a gelecek tatilcilerin bir an evvel rezervasyon yaptırmalarını isteyerek, “Misafirlerimizi bilhassa Bodrum konusunda uyarmak istiyorum. Otel rezervasyonları konusunda meşakkat yaşamamaları ismine rezervasyonlarını Bodrum’a gelmedilk evvelce kesinlikle yaptırmalarını öneriyorum. Geldiklerinde yüksek doluluklarla birlikte yer bulamama ihtimalleri çok yüksek. tıpkı vakitte Bodrum’da yaşanacak ağır doluluk sebebiyle yer bulma ihtimalleri epeyce düşük olacak. Benim Bodrum’a tatile geleceklere tavsiyem gelmedilk evvel rezervasyonlarını yaptırsınlar. Otel bulma konusunda bir sorun yaşamasınlar” dedi.

yatırım tavsiyesi içermez