Google Pixel Watch tanıtım tarihi sızdırıldı

Google Pixel Watch tanıtım tarihi sızdırıldı
Google Pixel Watch, uzun müddettir söylentiler ile gündeme geliyor. Şirketin birinci akıllı saat modeli olacağı kestirim edilen Pixel Watch’un tanıtım tarihi sızdırıldı.

Wear OS güncellemesiyle bir arada Pixel Watch modelinin yakın vakitte piyasaya sürüleceği doğrulandı. çabucak hemen aygıt hakkında ayrıntılı bilgi yer almasa da güncelleme bilgileri içinde PIXEL_EXPERIENCE_WATCH ibaresi yer alıyor.

Google, Pixel Watch modelini bu yıl tanıtacak

Google’ın piyasaya süreceği akıllı saatinde farklı bir firmaya ilişkin işlemci kullanacağı argüman ediyor. Geçtiğimiz yıl kendi geliştirdiği Tensor işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkan Google, söylentilere bakılırsa birinci akıllı saatinde Samsung Exynos kullanacak.

Google, Wear OS 3 ile birlikte akıllı saatlerin sesli komutları yerine getireceği yeni bir özellik ile karşımıza çıktı. Kullanıcılar, çevrim dışı olduğunda da Google Asistan üzerinden istediği süreci gerçekleştirebilecek. Sızdırılan bilgilere nazaran, bu özellik yalnızca Pixel akıllı aygıtlarda kullanılabilecek. Birtakım analistler, Google’ın kendi ekosistemini yaratmak için bu biçimde bir atak yaptığını belirtiyor.

Ünlü analist Jon Prosser, şirketin Pixel Watch modelini 26 Mayıs tarihinde tanıtacağını deklare etti. Geliştirilen modelin başka akıllı saatlerde de karşımıza çıkan adım sayar, nabız ölçer ve temel fitness takibi özellikler ile kullanıcılara sunacağı belirtiliyor.

Birfazlaca marka kullanım müddetini önemli oranda artırsa da akıllı saatler çabucak hemen şarj konusunda beklentileri karşılamıyor. Google Pixel Watch, başka modellerde de olduğu üzere ağır kullanımda 1 yahut 2 gün kullanım müddeti sunacak. Ayrıyeten aygıtta fizikî kurma kolu yer alacak.