Google’dan eski akıllı saatlere Wear OS 3 desteği!

Google’dan eski akıllı saatlere Wear OS 3 desteği!
Google giyilebilir aygıtlara yönelik çeşitli ataklarda bulunuyor. bir süre evvel yeni işletim sisteminin ismini Wear OS 3 olarak belirleyen şirket, eski akıllı saat kullanıcılarına müjdeli bir haber verdi. Google’ın yaptığı açıklamaya bakılırsa Wear OS 2 işletim sistemini kullanan aygıtlar Wear OS 3’teki kimi özelliklerden yararlanabilecek.

Google, Wear OS 2 işletim sistemini kullanan aygıtların yanı sıra birkaç Snapdragon 4100 işlemcisini kullanan akıllı saatlere de dayanak sunacağını deklare etti. bu biçimdece bu aygıt sahipleri de Wear OS 3‘ün birtakım özelliklerinden faydalanabilecek.

Wear OS 3’ün birtakım özellikleri Wear OS 2’ye de geliyor

Google
, Wear OS 2 çalıştıran aygıtların Wear OS 3‘teki birtakım özellikleri kullanabileceğini deklare etti. Bunlar içinde gelişmiş iletileşme, üçüncü taraf widget‘ları ve genişletilmiş Google Hisse dayanağı bulunuyor. Şirketin yaptığı farklı bir açıklamaya nazaran eski işletim sistemi ilerleyen haftalarda güncelleme alacak.

TicWatch Pro 3

Google, Mobvoi TicWatch Pro 3 ve TicWatch E3 modelleri üzere Snapdragon Wear 4100 işlemcisini kullanan aygıtların da yeni işletim sistemine güncelleneceğini duyurdu.

Yeni işletim sisteminde biroldukça kozmetik ve fonksiyonel değişiklik var

Şu ana kadar çıkmış en yeni Wear OS 3 yazılımı Samsung ile bir arada geliştirildi. Samsung geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Galaxy Unpacked etkinliğinde de bu işletim sistemini kullanan Galaxy Watch 4 ve Watch 4 Classic‘i tanıttı.

Wear OS 3‘te evvelki jenerasyona göre birfazlaca kozmetik ve fonksiyonel değişiklik bulunuyor. Bunlar içinde yeni YouTube Music uygulaması, güncellenen Google Haritalar ve yeni bir Bildiriler arayüzü yer alıyor.

Wear OS dayanaklı uygulamalar Play Store’da öne çıkıyor

Google
‘dan geçen ay Google Play Store hakkında bir açıklama geldi. Her ne kadar Wear OS uygulamaları Play Store’da mevcut olsa da pek kullanıcıların gözünün önünde değildi. Şirket artık Wear OS dayanaklı uygulamaları daha fazlaca göz önünde tutacak. Örneğin arama filtresinden yalnızca akıllı saatlere yönelik geliştirilen uygulamaları nazaranbileceğiz.

Sizler Google‘ın Wear OS 2 kullanan aygıtlara sunduğu takviye hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.