Huawei Watch D tanıtım tarihi aşikâr oldu

Huawei Watch D tanıtım tarihi aşikâr oldu
Akıllı telefonlarının yanı sıra ekosistem eserleriyle de isminden kelam ettiren Huawei, yeni akıllı saati Watch D ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bilgiler içinde tansiyon izleme özelliğiyle dikkat çeken akıllı saatin bu kere tanıtım tarihi ortaya çıktı.

Huawei’den yeni akıllı saat geliyor: Watch D

Çinli teknoloji devi Huawei, giyilebilir aygıtların araştırma ve geliştirilmesine yaptığı yatırımları artırmaya devam ediyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde, sıhhat ve fitness takibi sağlayan giyilebilir aygıtların test edilmesini ve geliştirilmesini sağlayan en büyük araştırma laboratuvarını tanıttı. Burada testlerinin gerçekleştirilmesi beklenen Huawei Watch D Aralık ayında görücüye çıkacağı belirtildi.

Tansiyon takibi sunan bir akıllı saat, giyilebilir akıllı aygıtların sıhhat takibinde yeni bir soluk kazandırabilir. Hakikat ve sağlam kan basıncı tespiti sağlamanın güç olması sebebiyle piyasada bu özelliği sunan fazlaca fazla akıllı giyilebilir aygıt bulunmuyor. Bunun yanı sıra, Huawei’nin kısa mühlet evvel kan basıncını takip eden giyilebilir bir aygıt için sertifika alması ise yakında tanıtılması Watch D’nin bu bilhassa piyasaya sürüleceği söylentisini destekliyor.

Huawei Watch D’nin sızdırılan imgeleri Weibo’da ortaya çıktı. Watch D, dikdörtgen ekranı ve akıllı saatin sağ tarafında bulunan iki düğme ile bizleri karşılıyor. Sızdırılan bu imajlar, evvelki Huawei giyilebilir aygıtlarıyla misal dizayna sahip olmadığını gösteriyor.

Huawei’nin önümüzdeki ayda tanıtacağı açıklanan akıllı saati için açıklanan öteki bir bilgi bulunmuyor. Şirketin Watch D için satış fiyatını da açıklamadığını belirtelim.

Siz Huawei’nin Watch D akıllı saati hakkında neler düşünüyorsunuz? Ülkemizde satışa çıksa alır mısınız? Görüşlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.