Oyuncuların Senaryoyu Okuduktan daha sonra İstifa Etmeyi Düşündükleri ve Çekmekten Rahatsız Oldukları 22 Sahne

Oyunculuk, bizim ekranlarda gördüğümüzden epey daha fazlası. kimi bazı iş şartları, birtakım kimi da senaryonun birtakım kısımları işlerini yapmaya çalışan bu insanları çok zorluyor. Çekim şartları bir yana, izlediğimiz dizi ve sinemalardaki sahneler ve diyaloglar nasıl bizi rahatsız ediyorsa, karakterleri canlandıran oyuncuları da bir o kadar irite edebiliyor. Üretimlerde, daha önce sanayide hayli önemsenmemiş ya da epey fazla üzerinde durulmamış noktaların ne kadar yanlış olduğunu şahsen oyuncuların lisana getirmesi ne kadar güzel! Biz Onedio olarak oyuncuların çekmekten rahatsız oldukları 22 sahneyi sizler için sıraladık!

Kaynak: *****://www.buzzfeed.com/hannahmarder/tv…

1. Jessica Alba

Alba, Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer sinemasından daha sonra oyunculuğu bırakmayı düşündüğünü söylemiş oldu. Sinemanın direktörü Tim Story, Alba’ya ‘fazlaca gerçek’ rol yaptığını söylemiş oldukten daha sonra, ağlarken daha hoş görünmesini istemiş. Alba, insan olarak görülmediğini düşünmüş.

2. Denzel Washington

Equalizer filminin sonunun çekilmesi günler sürdü. Washington sinemanın sonunun havalı göründüğünü, lakin günde 13 saat ıslak bir biçimde dolaşmaktan hiç hoşlanmadığını söylemiş oldu.

3. Hilarie Burton

Burton, One Tree Hill dizisinin 1. döneminde Peyton’un Lucas’ın gömleğinin düğmelerini açtığı sahneyi çekmekten nefret ettiğini söylüyor. Sahneyi pek rahatsız edici bulan Burton, direktöre yalnızca sahneyi 3 kez yapacağını dediğini belirtiyor. Karavanında bunu yapmak istemediğini söyleyerek ağladığını açıklayan oyuncu, “Bana kirli hissettiriyor. Güya her şeyi sekse bağlamaya çalışıyor gibiler” dedi.

4. Sophia Bush

Bush, One Tree Hill dizisinde canlandırdığı ergen karakterin iç çamaşırlı sahneleri yüzünden direktörle arbede ettiğini söylüyor. “İç çamaşırımla çekmem gereken sahneler yazıldığını hatırlıyorum. Ben de bu sahneleri uygunsuz bulduğum için çekmeyeceğimi ve 16 yaşındaki kızlara bu türlü örnek olmamamız gerektiğini söylüyordum.”

5. Evangeline Lilly

Lilly, Kate karakterinin yalnızca ‘adadaki erkekleri kovalamaya’ indirgendiğini söylemiş oldu. Ayrıyeten 3. dönemde çektiği çıplak sahniçin de bahsetti. Bu sahneyi çekmekten öteki bir talihi olmadığını, utandığını, titrediğini ve sahne bittikten daha sonra gözlerinin dolduğunu söylemiş oldu. 4. dönemde da benzeri bir sahne yapmak zorunda kaldığını söyleyen Lilly, üretimcilere artık çıplak sahneler çekmeyeceğini dediğini de belirtti.

6. Penn Badgley

You dizisinde Joe karakterinin Beck’in meskeninin önünde mastürbasyon yaptığı sahneyi çekmekten tiksindiğini söyleyen Badgley, aslında sahneyi çekmek istemediğini söylüyor.

7. Miriam McDonald

McDonald, Degrassi: The Next Generation dizisinde Emma’nın yeme bozukluğunun lanse ediliş biçimini beğenmediğini söylemiş oldu. McDonald bu mevzuyu geçtiğimiz günlerde Instagram’da açtı. Oyuncu, Emma’nın yalnızca birkaç kısım süren yeme bozukluğunun tasvir ediliş biçiminin onun için büyük bir sorun teşkil ettiğini söylemiş oldu. “Kız kardeşim 15 yıl boyunca yeme bozukluğu ile uğraş ettikten daha sonra vefat etti. Dizinin birkaç kısımda bu mevzuyu ele almasının faydadan epeyce ziyanı olduğunu düşünüyorum. Bu hususta daha evvel konuşmadım, lakin ben de dizinin başında yeme bozukluğuyla gayret ettim. şahsi olarak deneyimlediğim bu hastalığa keşke daha fazlaca değinilseydi.”

8. Lyle Lettau

Lyle Lettau, Degrassi: Next Class dizisinde bir Tristan ve Miles sahnesinden o kadar nefret etmişti ki, sahne üretimden büsbütün çıkartıldı. Bahsedilen sahnede Miles, yalnızca ‘gey bir yazar’ olmak istemediğini söylüyor ve Tristan buna fazlaca sonlanıyor. Lettau, “Tristan’ın Miles’a niye sonlandığını anlamadım. Şayet Miles kendini bir kategoriye sokmak istemiyorsa… Bu hususta kendi sonucunı kendin vermen gerekiyor ve kimse bu mevzuda sana sinirlenemez” dedi.

9. James Marsters

Marsters, Buffy the Vampire Slayer‘ın 6. döneminde Spike’ın Buffy’e tecavüz etmeye çalıştığı sahniçin nefret ediyor. Oyuncu çekim gününü ‘profesyonel hayatının en sıkıntı günü olarak’ isimlendirdi. “bu biçimde sahneler izleyemem, izlememeyi tercih ediyorum. O denli bir sahnesi olan bir sinemaya de gitmem. Kırmızı çizgilerimden bir tanesi.”

Marsters bir noktada bu sahnenin izleyiciye Spike’ın berbat olduğunu hatırlattığını ve bir ruh istemesi için güzel bir niye oluşturduğunu söylemiş oldu.

10. Mila Kunis

Kunis, Black Swan filminde Natali Portman ile çektiği seks sahnesini rahatsız edici olarak nitelendirdi. Karakterinin gelişimi ve olay örgüsü için değerli bir sahne olduğunu kabul eden Kunis, yakın bir arkadaşıyla bu biçimde bir sahne çekmenin garip olduğunu söylemiş oldu. “Seks sahneleri çekmek rahatsız edici. her neyse ki arkadaştık ve bunun üstesinden gelebildik.”

11. Naya Rivera

Rivera, Glee‘de Santana’nın Kurt’e 6. dönemde ateş püskürdüğü sahnenin çok kaba olduğunu düşündü. Rivera, replikleriyle adeta Chris Colfer’ın görünüşüne hakaret ediyordu. Oyuncu, “Chris’in üzüldüğünü hatırlıyorum ve bunu yeniden yine çalışmak zorunda kaldık. Ben de daima ondan özür diledim” dedi.

12. Ian Harding

Harding, Pretty Little Liars dizisinde Ezra ve Aria’nın öğretmen-öğrenci münasebetinden çok rahatsızdı. “Bir şirket bu alakayı onaylamadığı için dizinin reklamını yapmayı bıraktı. Ben de bu ilginin yasadışı olduğunu söylemiş olduğimi hatırlıyorum. Ben insanların gözünde yasal bir tecavüzcü olarak görülebilirdim, lakin onlar ‘işin ortasında bir penis ve bir vajina var ise aşk hudut tanımaz’ biçimi yorumlar yaptılar.”

13. Candice King

King, The Vampire Diaries dizisinde karakteri Caroline’ın, annesinin mevti yüzünden ağladığı sahneyi çekerken çok gerilimli hissettiğini söylemiş oldu. Oyuncu, “Ekranda ağlamaktan nitekim hoşlanmıyorum. Şayet ağlamam gereken bir sahneyi çekmem gerektiğini öğrenirsem bir hafta uyuyamam” dedi. Julie Plec ona ağlaması gerektiğini dediğini anlattı. King, konfor alanından çıktığını ve orada bulunmaması gerektiğini düşündü. Lakin sonunda elinden gelenin en düzgününü yapmaya karar verdi.

14. Lauren Graham

Graham, Gilmore Girls dizisinin 3. döneminde canlandırdığı karakterin, Rory’nin Paris’e hala bakire olduğunu söylemiş olduğinde verdiği reaksiyondan rahatsız olduğunu söylüyor. Sahnede, kızı Rory ve Paris’in konuşmalarına kulak konuğu olan Loralei, bakire olduğu için ‘iyi bir kızı’ olduğunu söylüyor. Oyuncu, “Kızlar ve verdikleri kararlar hakkında oluşturulan yargıdan hoşlanmadım. Lakin o sırada benden bu istendi, ben de yaptım. Biroldukca insan yanıma gelip bu repliğimi sevdiğini söylemiş oldu. Kim bilir, tahminen de bu replik kimi insanların hislerini yansıtıyordu” dedi.

15. Alexis Bledel

Bledel, Gilmore Girls: A Year in the Life‘ın finalini beğenmediğini söylemiş oldu. İmal, Rory’nin annesine gebe olduğunu söylemesiyle bitti. Bledel, “Kesinlikle beklediğim son değildi.” Amy Sherman-Palladino’ya Rory’nin sonunda düzgün bir noktaya gelmesini umduğunu söyleyen oyuncu, yıllardır canlandırdığı karakterinin gelişip başarılı olduğunu görmek istediğini belirtti. Bledel, “Bu benim için hazmetmesi güç bir şeydi” dedi.

16. Courteney Cox

Friends dizisinin açılışındaki fıskiye sahnesini çekmenin ‘tam bir kabus’ olduğunu belirtti. Cox, “Uzun bir süre o çeşmenin ortasındaydık. Kim olduğunu hatırlamıyorum, lakin birisi bunun çok eğlenceli olacağını söylemiş oldu. Bir fıskiyede saatlerce dans etmek sahiden eğlenceli değil” dedi.

17. Matt LeBlanc

LeBlanc, karakteri Joey’in Rachel ile çıktığı senaryoyu birinci başta kabul etmedi. Dizinin direktörü Kevin S. Bright, “Başlangıçta Matt LeBlanc bu kıssayı yapmak istemedi. Joey’nin Ross’un arkadaşı olduğunu ve bu biçimde bir şeyi asla yapmayacağını söyleyerek kıssaya şiddetle karşı çıktı.” Bright, LeBlanc’a kıssayı kabul ettirmek için uzunca bir süre lisan döktüğünü belirtti.

18. David Schwimmer

Dizinin 1. döneminde Ross’un Marcel isminde bir maymunu vardı. Schwimmer dizinin Reunion kısmında, “Maymun eğitimliydi ve yanlışsız şeyi gerçek vakitte yapması gerekiyordu. Maymun birtakım şeyleri yanlış yaptığı için tekrar yine birebir sahneyi çekmemiz gerekiyordu.” dedi.

19. Lili Reinhart

Reinheart, dizideki ‘Dark Betty’ sahnelerini rahatsız edici bulduğu için daha fazla yazılmamasını istedi. Teen Vogue ile yaptığı bir röportajda, “Bence esasen kendi kendine maskara oldu.” dedikten daha sonra, ‘Dark Betty’ personasının bir noktada gayesinden saptığını söylemiş oldu. “Betty’nin diğer türlü tabir edemediği karanlık tarafı olması gerekirken, tam olarak anlaşılmayan cinsel bir şeye (personaya) dönüştü.”

20. Emilia Clarke

Başarılı oyuncu, Game of Thrones‘un 1. dönemindeki çıplak sahneleri ‘korkutucu’ olarak nitelendirdi. Clarke, “Daha evvel iki sefer sinema setinde bulunmuştum ve artık bir sürü insanın önünde çırılçıplağım. Yapmam gerekeni ve benden ne istendiğini bilmiyordum” dedi. Lakin Jason Momoa’nın yakın sahnelerde onu inançta hissettirdiğini söylüyor.

21. Kit Harington

Oyuncu Game of Thrones‘da Daenerys’in ejderhalarıyla çektiği sahnelerin ‘dehşet verici’ olduğunu söylemiş oldu. Harington, benzeri sahneler çekene kadar Clarke’ın ejderhalarla olan sahneleri hakkındaki şikayetlerini ciddiye almadığını söylemiş oldu. “Kesinlikle haklıydı. Dehşet vericiydi. Katiyetle oyunculuk değil, hiç bir vakit oyunculuk olmayacak. Benim anlaştığım şey muhakkak bu biçimde bir şey değildi. Çok rahatsız ediciydi.”

22. Daniel Radcliffe

Radcliffe’in Harry Potter serisindeki quidditch sahnelerini çekmeye pek de istekli olduğu söylenemez. Oyuncu, “Quidditch, Harry Potter’ı çekerken en sevmediğim şeyler listesinin başında. Keyifli bir tecrübe değil ve nitekim çok acıtıyor. Koşa koşa döneceğim bir şey değil” dedi.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…