Samsung’dan doğayı korumak için farklı adım!

Samsung’dan doğayı korumak için farklı adım!
Yalnızca Samsung değil, bir hayli teknoloji üreticisi son senelerda çevreciliğe azamî ihtimamı göstermeye çalışıyor. Şirketler karbon nötr olma savlarını yıldan yıla raporlarla güçlendiriyor ve çevreci olabilmek için de birbirleriyle yarışıyor. Bu kimi vakit, akıllı telefon kutularından şarj aletlerinin kaldırılması üzere bizi biraz üzen olaylara sahne olsa da Samsung çevrecilik için bir adım daha attı.

Samsung, akıllı saat kordonlarını elma kabuğundan üretmeye başladı

kimi vakit teknoloji şirketlerinin ürettikleri tahliller kulağa garip gelebiliyor ancak Samsung’un yeni eseri başta hepinize garip gelecek. Sami Miro isimli tasarımcının Samsung için ürettiği yenilikçi dizaynlardan bir tanesi olan elma kabuğu kordun, sahiden de satışa sunuldu. Galaxy Watch 4 için sonlu sayıda olarak raflara taşınan kordonların fiyatı ise 39.99 dolar. Üretildikleri materyale karşın çok şık göründüklerini de söyleyebiliriz.

Bu çevreci üretim usulüyle âlâ dizaynlardan ödün verilmediği için Galaxy Watch serisinin daha sonraki modellerinde kutudan çıkan kordonların elma kabuğundan üretilmesi hoş olabilirdi. Çünkü karbon ayak izini azaltmak için saat kordonlarımızın gerecini değiştirmek bile büyük tesir yaratabiliyor.

Samsung’un çevrecilikle ilgili adımları birinci değil, geçen yıldan beri; Çin, ABD ve Avrupa’daki tesislerinde yüzde 100 yenilenebilir güç kullanıyorlar. Teknoloji geleceğimiz olsa da bunu geliştirirken tabiata büyük ziyanlar verebiliyoruz, bu yüzden teknoloji devlerinin çevrecilikle ilgili adımlar atması bizi keyifli ediyor.