Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde Fiyatlar Düşüyor! Gelişine Satış Periyodu Başlıyor! İşte İndirimli Eserler ve Tarihleri

DSİ tarafınca tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış merasiminde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Marketlerinde yaklaşık 40 eserin indirime gireceğini duyurmuştu. Açıklamanın akabinde milyonlarca kişi Tarım Kredi Marketleri’nde indirime girecek olan eserleri araştırmaya başladı. Pekala Tarım Kredi Marketlerinde indirime girecek olan eserler hangileri? 2022 Tarım Kredi Marketlerinde hangi eserler indirime girecek? Tarım Kredi Marketleri hangi vilayetlerde var? İşte ayrıntılar…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI

DSİ tarafınca imali tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin açılış merasiminde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, besin fiyatlarıyla ilgili değerli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ESK’dan daha sonra Tarım Kredi Kooperatifi Marketlerinin de muhakkak eserlerde indirime gideceğini deklare etti.

KIRMIZI ETTE BÜYÜK İNDİRİM

Açıklamalarında yaklaşık 35-40 eserin indirime gireceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar, Tarım Kredi Kooperatifi talimatı aldı. Bundan bu biçimde koyun, kuzu etinde yüzde 25 indirimi başlattık. Ve bu sabah, Tarım Kredi Kooperatifi Lideri’yle da konuştum. Büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 üzere bir indirimle onların da satışına başlayacağız. Ülkemizin her yerinde malum koyun-kuzu geçerli değil. örneğin Karadeniz’de daha fazlaca büyükbaş makbuldür. Oralarda büyükbaşın kısmında kuşbaşı, kıyma, biftek, pirzola vs… Bunu piyasaya sürdüğümüzde ve hele hele yüzde 30-35 üzere onda bir indirimi başlatınca benim vatandaşım ona da alışacak. Ve bu, piyasaların istikrarını bozanları da hizaya getirecek.” sözlerini kullandı.

İNDİRİMLER NE VAKİT BAŞLIYOR?

Peki indirimler ne vakit olacak? Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde 30’un üzerinde temel tüketim eserinde 15 Ağustos 2022 Pazartesi günü prestijiyle indirimli fiyat uygulamasına geçilecek.

HANGİ ESERLERE İNDİRİM UYGULANACAK?

Tarım Kredi Kooperatifleri tarafınca indirim uygulanacak eserler şunlar olacak:

Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ay çiçek yağı, zeytin yağı, tavuk eserleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi.

TARIM KREDİ MARKETLERİ NEREDE?

Tarım Kredi Marketleri, Afyon, Aydın, Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Bolu, Çanakkale, Çankırı, Düzce, Eskişehir, Giresun, İzmir, İstanbul, Karaman, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Trabzon ve Yalova’da bulunurken yeni açılacak marketlerle birlikte tüm vilayetlerde market olacak.