Apple Watch Series 7 hakkında sevindiren gelişme!

Apple Watch Series 7 hakkında sevindiren gelişme!
Apple, önümüzdeki günlerde dev bir aktiflik düzenleyerek birtakım yeni mamüllerini tanıtacak. Şirket, bu aktiflikte merakla beklenen iPhone 13 serisini piyasaya sürerken, ayrıyeten yeni Watch Series 7 akıllı saatinin de lansmanını gerçekleştirecek.

Geçtiğimiz aylardan bu yana kimi kaynaklar ve analistler, Watch Seris 7’nin üretim problemleri yaşadığını öne sürdü. Lakin tanıtıma günler kala umut veren açıklama bir daha emniyetli isimlerden biri tarafınca geldi.

Apple Watch Series 7’nin üretim problemleri aşıldı

Apple’ın tanınmış analistlerinden Ming-Chi Kuo, paylaştığı bir raporda Apple’ın yeni akıllı saati Watch Series 7‘nin üretimi sıkıntılarını aştığı, Eylül ortasında ise seri üretimin başlayacağını tabir etti.

Apple, 14 Eylül tarihinde sadece iPhone 13 serisini tanıtmayacak. Şirket ayrıyeten yeni kablosuz kulaklığı AirPods 3, Watch Series 7 akıllı saat ve yüksek bir ihtimalle de yeni MacBook mamüllerini sergileyecek.

Önümüzdeki hafta tanıtılması beklenen mamüllerin özellikleri neredeyse büsbütün sızdırıldı. Lakin bunların içinden Watch Series 7’nin üretim sıkıntılarından dolayı kullanıcıları geç ulaşacağı söyleniyordu.

her neyse ki bugün ünlü analist Kuo, Apple’ın sıkıntıları aştığı ve yeni akıllı saatini beklenen tarihte kullanıcılara ulaştıracağının muştusunu verdi. Doğal bu saat resmi olarak tanıtılsa da, bir daha birtakım modeller başlarda geç ya da az bir ölçüde gönderilebilir.

Öne çıkan raporlara bakılırsa Apple’ın yeni Watch Series 7 modeli, daha büyük (41 mm-45 mm) kasa ile gelecek. Ekran tarafında ise bu saatin evvelkine göre bir daha büyük olacağı söyleniyor. Daha evvelki modelde 1.78 inç ekrana yer veren Apple, yedinci seride ise bunu 1.9 inç boyutuna çıkaracak.