Apple Watch Series 7 üretimi ertelendi! İşte sebebi

Apple Watch Series 7 üretimi ertelendi! İşte sebebi
Apple’ın daha sonraki kuşak akıllı saati olacak olan Apple Watch Series 7 için makus haber geldi. Emniyetli kaynakların savına bakılırsa saatin üretimi bir süre ertelendi. Kelam konusu ertelemenin sebebi ise saati satın almayı planlayanları biraz olsun tereddüte düşürüyor.

Apple Watch Series 7, üretim meselelerinden dolayı ertelendi

Apple’ın geçtiğimiz hafta saatin üretimine küçük bir kısımla başladığını öğrenmiştik. Emniyetli kaynak Nikkei Asia’ya bakılırsa bu küçük üretimde fark edilen kalite sıkıntısından dolayı üretim bir süre ertelendi. Söylenene nazaran tatmin edici üretim performansına ulaşılamamış ve sıkıntıların çözülmesi için üretime bir orta verilmiş.

Ek bilgiye bakılırsa saatin evvelki kuşaktan farklı olan tasarımı, üreticilere ve modül montajcılarına zorluklar çıkarmış ve bu yüzden üretim stabil bir biçimde ilerleyememiş. Fakat üretimin durdurulması süreksiz olarak yapıldı, yani bu problemden dolayı Apple yeni kuşaktan vazgeçmiş değil.

Saatten beklediğimiz düz kenarlı ve daha büyük ekranlı tasarım, doğal olarak üretim sıkıntılarını birlikteinde getirmiş olmalı. Bu dizaynda bir süratle gelişen teknolojinin üretilebilmesi için görünüşe nazaran Apple’ın daha sıkı bir üretim gücüne gereksinimi var. Üretimin durduğunu bildiren kaynağa göre saatteki kan basıncı ölçme özelliği ile su geçirmezlik argümanı birbiriyle çelişiyor. Kan basıncı ölçümüyle birlikte su geçirmezliğin korunabilmesi için Apple’ın farklı bir metot uygulamasını bekliyoruz.

Her halükarda Apple Watch Series 7 üretiminden vazgeçilmiş değil fakat üretimin ne vakit başlayacağı gizemini koruyor. Şayet mevcut dizaynla üretim yapılamazsa dizaynda değişikliğe gidilmesi üzere durumların da mümkünlüğü bizleri korkutanlar içinde.