Kitaba göre: Deion Sanders ile Röportaj

İdeal okuma deneyiminizi tanımlayın (ne zaman, nerede, ne, nasıl).

Barış! Huzuruma ihtiyacım var. Olağanüstü bir huzur ve keyif yaşadığım ve bu anları kimsenin bozamayacağı ofisimde genellikle kitap okuyorum. Daha derin bir anlam kazanmak, daha derin bir anlayış kazanmak ve kendimi eğitmek için okuyorum.

Hangi kitap (kurgu ya da kurgu olmayan) bildiğiniz futbol oyununu en iyi şekilde yansıtır?

İncil. Bu, hayatım boyunca, sahada ve saha dışında, toplantı odasının içinde ve dışında ve evimin her yerinde rehberim oldu.

Hediye olarak aldığınız en iyi kitap hangisi?

“Yapabilen Küçük Motor.” Bu kitap hayatımı tamamen değiştirdi ve İncil'den sonra en sevdiğim kitap.

Birkaç motor bu treni solluyordu – çünkü çok iyiydiler, çok güçlüydüler, şu ya da bu – ve ideal tanımlarına uymadığı için zamanlarını boşa harcamaya cesaret edemiyorlardı. Bazılarınız hayatta “ideal tanımlamaya uymuyor” ve bu yolun üstesinden gelmeye çalışıyorsunuz. Yolun kenarında oturuyorum, bu yolda sadece bekliyorum ve “Sanırım yapabilirim, sanırım yapabilirim.” Diyerek diğer tarafa geçmek için hayatta neye tutunacaksınız? birisini kutsayabilir misin? Çeşitlilik sana inanan insanlardan mı?

Bir antrenör olarak kaybedilen bir sezonun ardından kazanılan galibiyetler hakkında bir kitap yazdınız. Okuyucular tavsiyelerinize neden kulak vermeli?

Bakın, benim kazanma tanımım sizinkinden çok farklı. Biz sahada kazanırsak ama bazı oyuncularım sınıfta kaybederse – KAZANDIK MI? Sahada kazanırsak, sınıfta başarılı olursak ama kimse profesyonel olamaz; KAZANDIK MI? Yukarıdakilerin hepsini yaparsak, ancak birden fazla oyuncunun başı belaya girerse ve hayatta aptalca şeyler yaparsak – KAZANDIK MI? Kazanmanın puan tablosuyla hiçbir ilgisi yoktur; Kazanmanın hayata karşı içsel tavrınızla bir ilgisi vardır. İnsanların hayatlarını saha içinde ve saha dışında değiştirmeye ve geliştirmeye yardımcı olmak için buradayım. Tanımınız nedir?

İşiyle mücadele eden bir yazara nasıl koçluk yaparsınız?

İlk önce bunu çözmem lazım DSÖ o ya da o ve Ne bunlar. Hedefleri ve tutkuları nelerdir? Yazılı olarak amaçları nedir? Çünkü hayattaki her şeyin bir amacı olmalı. Bir nedene veya kitabımda bahsettiğim gibi bir tavşana ihtiyacınız var; tam önünüzde olan ve ulaşılabilir bir şey, böylece inşa etmeye ve oraya ulaşmaya devam edebilirsiniz.

Bu kitap okunacak mı yoksa dinlenecek mi?

İkisi birden! Kişisel olarak, notlarımı yazıp geri dönüp dikkatimi çeken belirli bölümleri hatırlayabilmek için fiziksel kopyaya sahip olmayı her zaman severim. Yine de kitabımın sesini kaydedebilmek benim için son derece önemliydi. Doğrudan kaynağından geliyor, ham ve samimi.

Bu kitabın başarılı olduğunu nereden biliyorsunuz?

On yıl sonra, bir havaalanında ya da bir bakkalda yürürken, birisi kitabınızı okuduğunu ve sola dönmeye hazır olsalar bile bunun sağda kalmalarını sağladığını söyleyene kadar bunu bilemeyebilirsiniz.

Futbol takım arkadaşlarınızdan hangisinin otobiyografi yazmasını istersiniz?

Atlanta Falcons'ta birlikte oynadığım Tim Green birçok kitap yazdı. Onu seviyorum, ona tapıyorum ve o harika bir romancı. Otobiyografisini okumak isterim.

Hayat hikayenizi kimin hakkında yazmak istersiniz?

Kocam! Tek ve tek John Maxwell.

Neden o?

Çünkü John Maxwell bilgilendirici, ilham verici ve entelektüeldir. O olağanüstü bir hikaye anlatıcıdır. O bilge… o düşünceli…o heyecan verici!

Edebi bir akşam yemeği partisi düzenliyorlar. Hangi üç ölü ya da yaşayan yazarı davet ediyorsunuz?

John Maxwell, Clarence Jones (Martin Luther King Jr.'ın konuşma yazarı) ve kitabımı benimle birlikte yazan Don Yaeger.