OPPO Watch 2 modelinin tasarımı ve özellikleri sızdı

OPPO Watch 2 modelinin tasarımı ve özellikleri sızdı
Çin merkezli teknoloji şirketi OPPO, Watch 2 akıllı saat modelini fazlaca yakında piyasaya sürecek. Yeni modelin dizaynına ilişkin görselleri ve teknik özellikleri sızdırıldı. esasen geçtiğimiz haftalarda yeni modelin işlemcisi ve dahili hafızası da basına sızmıştı. Şirket, bir açıklama yaparak kelam konusu savların bir kısmını doğruladı. Artık ise aygıta dair yeni gelişmeler var.

OPPO Watch 2 hangi özellikleri barındırıyor?

27 Temmuz’da şirket, Oppo Watch 2 akıllı saatinin tanıtımını yapacak. Bu aktifliğin arifesinde, giyilebilir aygıtın basın manzaraları ve teknik özellikleri ortaya çıkmış oldu. Gizchina’nın haberine nazaran, evvela Apple Watch ile büyük benzerliklere sahip.

Apollo 4s yardımcı işlemcisiyle birlikte bir Snapdragon Wear 4100 işlemcisi taşıyor. Aygıt, alüminyum alaşımlı bir kasaya sahip olacak. OPPO yöneticisi, yeni akıllı saatin tek bir şarjla 2-3 gün çalışacağını açıklamıştı. OPPO Watch 2, 16 GB dahili depolama ile dikkat çekiyor. Yeni kadran seçenekleri ile gelecek aygıtın öbür detayı ise OPPO Relax uygulaması. Ayrıyeten eSIM, GPS, NFC, kalp atış suratı monitörü takviyesi ile gelecek. Bunun yanı sıra gerilim düzeyini de ölçecek.

Akıllı saat iki işletim sistemine sahip; OPPO’nun Android temelli taşınabilir işletim sistemi ColorOS ve Wear OS. Aygıtın Çin sürümü ColorOS işletim sistemine sahipken, küresel sürümünde Wear OS yer alacak. tıpkı vakitte, aygıt 42 mm ve 46 mm boyut seçeneklerine sahip.

OPPO Watch 2, oyun modları ile de dikkat çekiyor. Aramaları cevaplamanıza, iletileri denetim etmenize, kalp atış suratınızı ölçmenize ve yakılan kalori ölçüsünü belirlemenize imkan tanıyacak.

OPPO Relax uygulaması, yapay zeka takviyesi yardımıyla kullanıcıların gerilim idaresine daha fazla katkı sağlayacak. Nefes antrenmanları ve meditasyon özelliklerinin olduğu uygulama, aygıttan elde edeceği datalar ile kullanıcılara teklif verecek.

Counterpoint Technology Market Research‘ün datalarına nazaran, Oppo’nun global akıllı telefon pazarındaki pozisyonu yükseliyor. Oppo’nun payı, Huawei’nin payının düşmesiyle daha da büyüdü. Huawei, ABD’nin sert yaptırımlarının kurbanı olmuştu. Mayıs ayında Oppo’nun global akıllı telefon pazarında Apple’ın önüne geçtiği kestirim ediliyor. Oppo’nun payı, Apple imparatorluğu karşısında yüzde 15’e karşı yüzde 16 idi. Xiaomi ise yüzde 14 ile dördüncü sırada yer aldı. Öbür analistlere bakılırsa Xiaomi, Apple’ı geçerek ikinci çeyrekte doruğa çıktı.