Samsung’un 8 yaşındaki birinci akıllı saati Android’e veda ediyor

Samsung’un 8 yaşındaki birinci akıllı saati Android’e veda ediyor
Samsung, eski bir aygıtı için verdiği dayanağı yakında kesecek. Şirketin Android işletim sistemli birinci akıllı saati Galaxy Gear, artık takviyesi kesilmiş teknolojik eserler kervanına katılacak. Ama bir daha de firma, hala daha bu modeli kullananlara, yeni işletim sistemine geçmeleri konusunda baht tanıyacak.

Galaxy Gear, Galaxy Store hizmetlerinden yoksun kalacak

Samsung
, kamera donanımlı akıllı saatinin 2013‘te piyasaya sürülmesinden bu yana özgün Galaxy Gear‘daki Android uygulamalarını destekliyor. tıpkı vakitte Sam Mobile’a nazaran Samsung, 5 Ağustos 2021‘den itibaren Galaxy Store hizmetlerini bitmiş oldureceği için akıllı saat üstündeki uygulamalar da takviyesini yitirecek.

Samsung aygıt sahiplerini Tizen’e geçme konusunda uyardı

Samsung
, Galaxy Gear sahiplerine Galaxy Store uygulamalarını almaya devam etmek için saatlerini Tizen işletim sistemine güncellemeleri gerektiğini belirtti. Tizen’e geçmek; kullanıcı datalarını kaybetmek ve birtakım uygulamalar için takviye sağlanmaması manasına geliyor. Lakin Samsung, Tizen güncellemesini birinci vakit içinderda 2014 yılında yayınladı. Yani yeni işletim sistemine geçmek için pek vakit vardı.

Bu bildirim bir hayli kullanıcıya ulaşmayabilir. Birçok Galaxy Gear sahibi muhtemelen daha üst aygıtlara geçti. Lakin hala bu akıllı saatleri kullanan var ise Tizen’e güncelleme yapma bahtları bulunuyor.

Samsung Galaxy Watch 4’ün fiyatı ortaya çıktı

Birkaç gün evvel Samsung Galaxy Watch 4‘ün fiyatı ortaya çıkmıştı. Beklenen akıllı saat 380-400 Euro fiyat bandında satışa sunulacak. Aygıt 40mm ve 44mm boyutlarında gelecek. Ek olarak şık ve işlevsel özellikler de saatte yer alacak.

Sizler Samsung‘un Galaxy Gear akıllı saatlerine dayanağını kesmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtebilirsiniz.