Ünlü ekonomistten kaygı yaratan ‘altın’ açıklaması: ‘FED ile altın içinde…’

İslam Memiş, doların 18 lirayı geçtiği dakikalarda “Dolar ve altın çökecek, acınacak hale gelirsiniz” demişti.

Son olarak da ‘Gram altın 1450 lira olacak’ iddiasıyla dikkat çeken Memiş, “FED’de altını baskılamak için daima faiz artırım siyaseti uygulayacak, altın ile dolar içinde bu biçimde bir savaş olacak” dedi.

Memiş, “2022 yılı için epeyce dalgalı bir piyasaya yatırım yapıp konum alın” ihtarında bulunmuştu.

Memiş, ‘Altın nasıl 1450 lira olacak?” sorusuna da karşılık verdi.

“ALTIN İLE DOLAR ORTASINDA SAVAŞ OLACAK”

İslam Memiş’in açıklamaları şu biçimde:

• 2021 yılında altının ons tarafı fazlaca berbattı. Bu yıl FED ile altın içinde bir savaş başlayacak.
  • Enflasyonu fiyatlamak isteyen bir ons altın olacak. Yatırımcılar daima altın almak isteyecek, zira enflasyonun daima yükseldiğini nazarancek. FED’de altını baskılamak için daima faiz artırım siyaseti uygulayacak. Altın ile dolar içinde bu biçimde bir savaş olacak.
  • Ben 2022 yılı içerisinde altının ons fiyatının 1960 hatta 2000 dolar düzeylerini test edilme ihtimalini hayli güçlü görüyorum.
  • 1960 hatta 2000 dolar düzeyindeki ons altın ve FED’in faiz sonucuyla tüm dünyada doların bedel kazanacak olması niçiniyle gram altın fiyatı üzerinde yaptığım çalışma bana yıl ortasında gram altının 1450 lirayı bakılırsaceğini işaret ediyor.
  • Altın tarihten bugüne kadar hiç bir vakit yatırımcısını üzmemiştir.
  • Gümüşe yatırım yapın tavsiyesini devam ettiriyorum. 2022 yılı içerisinde gümüşün gramının 20 lira düzeyine çıkacağını bakılırsaceğiz.
yatırım tavsiyesi içermez